Хинковска с нова победа в Испания

14-годишната Виктория Хинковска спечели регата „Оптимист Естартит 2013”, която се проведе на 4 и 5 май в курортното селище Естартит в Коста Брава.
В нея взеха участие 45 лодки от северна Испания.

Прогнозата за постоянен вятър от Север със скорост 15 възела в съботния ден се осуети от грейналото слънце и поради повишаване на температурите не позволи навлизането на северния фронт в регатното поле. Това наложи няколкократно прекъсване на гонките и корекции в дистанциите. Вятърът въртеше от Юг до Юго-Изток с варираща интензивност 4-8 възела. Въпреки променливото време организаторите успяха да проведат 2 гонки в съботния ден. И в двете Виктория завърши като победителка, оставяйки съперниците си след себе си на цяла веха (разстоянието от знак до знак по трасето, което е различно в зависимост от трасето) особено в първата гонка.

През втория състезателен ден времето вече беше значително по-стабилно и се реализираха 4 гонки, в които младата българска състезателка завърши съответно: 2-1-1-2.

След изхвърлянето на една гонка по регламент за двамата състезателни дни, тя се превърна в безусловен лидер в генералното класиране.

За Вики това бе 128-ма регата в досегашната й кариера и 66-а победа. Тя се яви и първа от планираните й предподготвителни контроли за предстоящото европейско първенство.